نکست کالا

قوانین و مقررات

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی نکست کالا، با توجه به این که استفاده از این فروشگاه اینترنتی به هرشکل به معنای قبول قوانین و مقررات مندرج در سایت است، لطفا قبل از استفاده این قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.

تعاریف:

در این بخش، کلمات یا اصطلاحاتی که در قوانین و مقررات به‌کار گرفته می‌شود، تعریف می‌شود.

ایجاب و قبول سفارش

مشابه خرید‌های سنتی و مغازه‌های فیزیکی، در نکست کالا نیز هرگونه داد و ستدی که انجام می‌شود، نشان‌دهنده وقوع عقد یک قرارداد است. عقد قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدنی عبارتست از “اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد.” بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق انتقال داده یا پیام به هر شکل منعقد می‌شود.

ایجاب، پیشنهاد انجام یک معامله به شخص دیگر است. به‌طوری که اگر این پیشنهاد مورد قبول طرف مقابل گردد، عقد منعقد می‌شود. قبول نیز عبارتست از اعلام رضایت به ایجاب ابراز شده برای انعقاد قرارداد. پس، زمانی که ایجاب و قبول از قبول انتقال داده یا پیام انجام شود، یک قرارداد آنلاین پیش‌نویس شده و زمانی که مشتری سفارش خود را نهایی می‌کند، این قرارداد منعقد شده و مشتری ملزم به پرداخت وجه آن است.

به این نکته توجه کنید که صرف ایجاب، برای ایجاب کننده تعهدی بوجود نمی‌آورد و ایشان می‌تواند ضمن ایجاب، مدت زمانی که در آن پیشنهاد پابرجاست یا سایر شروط را مشخص کند.

ثبت هرگونه سفارش به منزله آگاهی و قبول تمامی قوانین و مقررات اعلامی سایت است. مشتریان محترم موظف هستند قبل از هرگونه ثبت سفارش این قوانین را که در چارچوب قانون کشور تعیین شده است، به دقت مطالعه و در صورتی که با آن‌ها موافق است، سفارش خود را ثبت کند.

کاربران برای خرید از فروشگاه اینترنتی نکست کالا باید دارای سن قانونی (18سال تمام) باشند یا از طریق والدین یا قیم قانونی خود اقدام به خرید از سایت کنند.

در صورتی که کالا از طرف شرکت تامین کننده موجود نباشد، شرکت در قبال سفارش ثبت شده تعهدی ندارد و مبلغ خرید ظرف 2 تا 3 روز کاری به پرداخت کننده عودت خواهد شد. عودت وجوه پرداختی، که به هردلیلی باید عودت انجام شود، به کارت یا شماره حسابی که از آن پرداخت انجام شده است، صورت می‌پذیرد. در غیر اینصورت، کاربران باید درخواست کتبی جهت واریز مبلغ به حساب یا کارت دیگر ارسال نمایند.

ثبت سفارش و خرید

ثبت سفارش و انجام خرید مستلزم ثبت نام در سایت است.

کاربران و مشتریان محترم برای مشاهده و دریافت اطلاعات محصولات و همچنین مطالعه مطالب بلاگ، نیازی به ثبت نام ندارند. اما برای ثبت سفارش، ملزم به ثبت نام در سایت هستند. با ثبت نام در سایت نکست کالا، کاربران و مشتریان محترم ضمن اطمینان از محفوظ بودن اطلاعات خود نزد فروشگاه، به فروشگاه اختیار می‌دهند تا از این اطلاعات برای برقراری تماس و ارتباطات مورد نیاز استفاده کند.

توجه: مشتریان حین ثبت سفارش باید سعی کنند اطلاعات خود را با دقت و به درستی وارد نمایند. در غیر اینصورت، مسئولیت بروز هرگونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده مشتری است.

گارانتی

کالاهایی که دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند، دارای 7 روز تقویمی مهلت تست از زمان تحویل کالا دارند. اگر کالای خریداری شده دارای خرابی یا مشکلات احتمالی باشند، پس از 7 روز (طبق قانون تجارت الکترونیک) تقویمی نکست کالا هیچگونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. در رابطه با کالاها با گارانتی شرکتی، خدمات پس از فروش و گارانتی تماما بر عهده شرکت گارانتی کننده است و نکست کالا تعهدی در قبال آن ندارد.

مغایرت کالای خریداری شده

در صورت مغایرت کالای خریداری شده با نام درج شده بر روی فاکتور، 24 ساعت فرصت دارید تا نکست کالا را از طریق تماس تلفنی مطلع کنید. در صورت عدم اعلام مغایرت از سوی مشتری، نکست کالا پس از 24 ساعت هیچگونه مسئولیتی در قبال کالای ارسال شده ندارد. ضمنا، در صورت مغایرت، کالا دریافتی مشتری به هیچ عنوان نباید از حالت آکبند، پلمپ و بسته‌بندی خارج گردد.

با توجه به حجم بالای سفارشات، در صورت ارسال اشتباه کالا، مشتریان موظفند کالا را از طریق پست برای نکست کالا ارسال کنند. در غیر اینصورت، کالای ارسال شده در حساب ایشان درج می‌شود. هزینه باز ارسال کالا به عهده نکست کالا است.

نکته: تمامی کالاهای ارسالی از سوی نکست کالا، آکبند و پلمپ بوده و فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال متعلقات آن ندارد.

روش‌های پرداخت و زمان ارسال

تمامی پرداخت‌ها در سایت بوسیله درگاه‌های بانکی معتبر انجام می‌شود. در صورتی که تمایل دارید سفارش خود را در شهر تهران تحویل بگیرید، می‌توانید گزینه پرداخت در محل را انتخاب کرده و با پرداخت بیعانه به عنوان درصدی از کل مبلغ، باقی هزینه سفارش را حین تحویل پرداخت کنید.
زمان تحویل سفارش و کالا در شهر تهران، اگر قبل از ساعت 14 ثبت سفارش انجام شود، 3 ساعت پس از ثبت سفارش تحویل انجام می‌شود و اگر پس از ساعت 14 ثبت شود، به روز کاری بعد موکول می‌شود.
در صورتی که قصد دارید سفارش شما برای استان تهران (غیر از شهر تهران) و سایر استان‌ها ارسال گردد، سفارشات ثبت شده قبل از ساعت 14 همان روز و سفارشات ثبت شده بعد از ساعت 14، روز بعدی به تیپاکس تحویل خواهد شد. در نظر داشته باشید که تمامی محصولات نکست کالا که با تیپاکس ارسال می‌شوند، بیمه بوده و در صورت بروز خسارت به کالا، محصول تعویض می‌شود.

نکات مهم تحویل سفارش

1. مشتریان محترم هنگام تحویل گرفتن سفارش، موظفند قبل از باز کردن بسته‌‎بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت، از تحویل آن خودداری کنند. همچنین حین تحویل کالا، باید از نظر ظاهری و آن را بررسی کنند و در صورتی که دارای هرگونه ایراد ظاهری مانند ضربه‌خوردگی یا ایرادات ظاهری یا مشکلات احتمالی باشد، از تحویل گرفتن آن خودداری کنند و سریعا مراتب را به فروشگاه اطلاع دهند.

توجه: در صورت تحویل گرفتن کالا به صورت ظاهری، نکست کالا دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت.

تبصره: کالاهایی که نباید از بسته‌بندی خارج شوند (مانند تلویزیون، سینما خانگی، کولرگازی و مواردی از این قبیل) از بند فوق مستثنی هستند و مشتریان صرفا باید سلامت بسته‌بندی کالا را بررسی کنند. در این کالا، باز کردن بسته و راه‌اندازی کالا صرفا باید توسط کارشناسان شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی انجام شود؛ در غیر این صورت دستگاه از گارانتی خارج شده و مسئولیت بروز مشکلات و ایرادات احتمالی بر عهده مشتری گرامی است.

2. در زمان ارسال کالا توسط شرکت‌های لجستیک مانند تیپاکس، مشتریان محترم در حضور مامور تحویل باید قبل از امضاء رسید، کالا را از سلامت بسته‌بندی و سلامت ظاهری بررسی کنند و در صورت بروز مشکل وفق بند 1 اقدام گردد. امضاء رسید تحویل کالا به منزله تحویل کالا به صورت صحیح و سالم بوده و مشتری گرامی حق اعتراض در مورد سلامت ظاهری را از خود سلب می‌کند.

چرا که با توجه به اینکه ارسال کالاها مشمول بیمه هستند، امضاء رسید به منزله تحویل صحیح و سالم کالا و امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارات احتمالی وجود ندارد.

3. مطابق دستورالعمل پلیس فتا، هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن‌ها به صورت آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با اطلاعات فرد سفارش‌دهنده، الزامی است. چنانچه فردی که کالا را سفارش و پرداخت آن‌را به صورت آنلاین انجام داده است تمایل به تحویل کالا به فرد دیگری داشته باشد، باید از طریق پنل سایت، ایمیل یا پیامک، نام فرد تحویل گیرنده را به فروشگاه اعلام کند. در غیر این‌صورت، تحویل کالا از سوی فروشگاه امکان‌پذیر نیست و در این موارد، هزینه ارسال مجدد به عهده مشتری محترم است.

شرایط راه‌اندازی و استفاده از کالا

کالای خریداری شده از نظر امکان راه‌اندازی، 2 دسته هستند.

1. محصولاتی که باید توسط شرکت ارائه کننده خدمات پس از فروش، نصب و راه‌اندازی شوند.
این کالاها نباید تحت هیچ شرایطی توسط مشتری محترم شخصا نصب، راه‌اندازی و استفاده شود. در این صورت گارانتی کالا یا دستگاه باطل شده و مسئولیت خسارات ناشی به عهده مشتری محترم است. برای نصب و راه‌اندازی این محصولات مشتریان باید با خدمات پس از فروش شرکت مربوطه تماس گرفته و تقاضای خود را اعلام کنند.

2. محصولاتی که امکان راه‌اندازی و استفاده از آن‌ها برای خود مشتریان محترم وجود دارد
اینکه کالای خریداری شما شامل کدامیک از این موارد است، در رسید تحویل یا فاکتور قید خواهد شد.

رجیستری گوشی موبایل و تبلت

تمامی گوشی‌های موبایل و تبلت‌های موجود در نکست کالا رجیستر و دارای کد فعالسازی است. مشتریان محترم 7 روز پس از خرید گوشی موبایل و تبلت زمان دارند تا فعال‌سازی و رجیستر آن را مطابق سامانه همتا انجام دهند و در صورت بروز هرگونه مشکل، نکست کالا را مطلع سازند. در صورتی که 7 روز پس از تحویل رجیستری انجام نشود، مشتری محترم حق هرگونه اعتراض و شکایتی را از خود سلب می‌کند.

محتواهای تولید شده توسط کاربران

1. در سایت، امکان بحث، تبادل نظر، ثبت نظرات، پیشنهادات و سوالات فراهم شده است. در خصوص محتوای تولید شده توسط کاربران، کاربران موظفند از درج هرگونه مطالب مغایر با اصول قانونی و اخلاقی، افترا آمیز، تهدید کننده حریم خصوصی افراد یا حقوق مالکیت معنوی و هرگونه مطالب ناشایست دیگر، خودداری کنند. در غیر این‌صورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده کاربر متخلف خواهد بود.

2. فروشگاه در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران، دارای اختیار کامل است. این نشر یا عدم نشر، مربوط به اظهارنظر منفی در مورد کالاها یا تصمیم‌گیری شخصی نخواهد بود و موازین با قوانین تجارت الکترونیک خواهد بود.

3. در صورتی که کاربر محترمی نسبت به رعایت و ضوابط فروشگاه در درج نظرات توجه کافی نداشته باشد، فروشگاه مجاز است از دسترسی مجدد ایشان به سایت جلوگیری کرده و در صورت لزوم، نسبت به پیگرد قانونی آن اقدام کند.

محتوای تولید شده توسط فروشگاه

1. فروشگاه حداکثر تلاش و قوای خود را برای درج اطلاعات صحیح از جمله قیمت، اطلاعات فنی، عکس محصولات و مقالات به کار می‌گیرد. با این حال، با توجه به در دسترس نبودن اطلاعات کافی در مورد محصولی و عدم امکان بازگشایی محصول برای تولید محتوا، فروشگاه تضمینی در قبال بدون نقض بودن محتوای اطلاعات خود ارائه نمی‌دهد.

2. فروشگاه در راستای افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی به کاربران سایت، نسبت به تهیه محتوای لازم اقدام می‌کند. این اطلاعات و محتوا توسط گروه تخصصی سایت و با استفاده از منابع موثق تولید می‌شود و این مطالب از فیلترهای مختلفی عبور می‌کند. با این حال، فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال محتوای این مطالب، اشکالات غیرعمدی و ایرادات نگارشی نمی‌پذیرد.

3. فروشگاه مجاز است در صورت صلاحدید داخلی، نسبت به تغییر محتوا و اطلاعات محصولات اقدام کند.

4. در صورت ارسال محتوا از سوی کاربران برای انتشار در نکست کالا، نکست کالا مجاز است نسبت به ویرایش ایرادات نگارشی و املائی اقدام کند. با این حال، فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتواهای ارسالی کاربران ندارد.

مسئولیت و تعهدات کاربران در قبال استفاده از سایت

1. هرگونه استفاده غیرمتعارف، غیر مجاز و غیرقانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان‌های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

2. کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات کاربری خود بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن‌ها صورت می‌گیرد، بر عهده آنان است.

3. فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربران که در اثر قصور یا ویروسی شدن سیستم عامل ایشان ایجاد شده است، مسئولیتی خواهد نداشت.

حق مالکیت مادی و معنوی

کلیه محتوای سایت صرفا متعلق به فروشگاه بوده و توسط تیم نکست کالا تهیه و تولید شده است. هرگونه کپی‌برداری و استفاده شخصی یا تجاری از محتوای نکست کالا، بدون کسب مجوز مکتوب از فروشگاه غیرقانونی بوده و مطابق ماده 13 قانون کپی رایت درخواست پیگرد قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارائه خواهد شد.
کاربران گرامی در نظر داشته باشید که خرید از نکست کالا، به منزله موافقت و پذیرش کلیه قوانین و مقررات مندرج در سایت است.