نکست کالا نکست مگ

نحوه اتصال هدفون به تلویزیون

در صورتی که قصد انجام بازی‌های ویدئویی دارید یا می‌خواهید در نیمه‌های شب به تماشای فیلم و سریال بنشینید در صورتی که مزاحمتی برای اطرافیان خود نداشته باشید، می‌توانید با اتصال هدفون به تلویزیون، خیال خود را راحت کنید! اما اتصال هدفون به تلویزیون چگونه ممکن است؟ آیا همه هدفون‌ها به تلویزیون متصل می‌شوند؟ پاسخ به این سوالات و سوالات بیشتر در این مطلب از نکست مگ، آماده شده است.

اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون

ساده‌ترین راه برای اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون، جفت‌کردن آن‌ها مانند لپ‌‌تاپ، تلفن همراه و دیگر منابع صوتی است. تقریبا همه تلویزیون‌های هوشمند از بلوتوث پشتیبانی می‌کنند. بنابراین، اگر از تلویزیون خود را در سال‌های اخیر خریداری کرده‌اید، مطمئن باشید از بلوتوث پشتیبانی می‌کنند. برای بررسی اینکه تلویزیون شما بلوتوث دارد یا خیر، به منوی تنظیمات بروید. معمولا در قسمت System یا General ذکر شده است.
برای اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید:

1. هدفون خود را در حالت Pairing قرار دهید. نحوه انجام این کار به مدل هدفون شما بستگی دارد اما، به طور معمول می‌توانید با نگه‌داشتن دکمه بلوتوث، هدفون را در حالت Pairing قرار دهید. در حالت Pairing، معمولا چراغ هدفون در حالت چشمک‌زن قرار می‌گیرد و نشان می‌دهد که در حال جستجوی دستگاه برای اتصال هستند.

2. بلوتوث تلویزیون را، از طریق منو و تنظیمات فعال کنید. (در نظر داشته باشید که فعال کردن بلوتوث در تلویزیون‌ها، به مدل و سازنده تلویزیون بستگی دارد)

اتصال هدفون بلوتوثی به تلویزیون

3. پس از روشن کردن بلوتوث تلویزیون، دستگاه‌های فعال برای اتصال را جستجو کنید. پس از جستجوی دستگاه‌های فعال برای اتصال، ممکن است مدل و برند سازنده هدفون در تلویزیون نمایش داده یا ممکن است نام انتخابی آن و بلندگوی بی‌سیم نمایش داده شود.

4. هدفون خود را از میان دستگاه‌های فعال انتخاب کرده و منتظر باشید تا با تلویزیون متصل شود. پس از آن، اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون با موفقیت انجام شده است!

قابلیت و کیفیت صدای تلویزیون که از طریق هدفون به شما ارائه می‌شود، به مدل تلویزیون، نسخه بلوتوث هدفون وتلویزیون، استانداردهای صوتی و کدک صوتی بستگی دارد. آخرین نسخه بلوتوث 5.0 است که کیفیت صدای قابل قبولی بین هدفون و تلویزیون ارائه می‌دهد و در فضای داخلی، برد 40 متری برای اتصال خواهد داشت.

برخی از تلویزیون‌ها، از استاندارد صوتی aptX Adaptive یا aptX Low Latency برای جلوگیری از تاخیر صدا، پشتیبانی نمی‌کنند. در صورتی که حین استفاده از هدفون برای تلویزیون دچار تاخیر صدای بیش از حد هستید، بهتر است از فرستنده‌های بلوتوثی برای تلویزیون خود استفاده کنید. برخی از تلویزیون‌ها، مانند برخی مدل‌های تلویزیون سونی، تنظیمات تاخیر صوتی در بلوتوث را ارائه می‌دهد که از طریق آن می‌توانید صدا و تصویر را با یکدیگر هماهنگ کنید.

در صورتی که تلویزیون شما فاقد بلوتوث است و قصد دارید هدفون بلوتوثی خود را به تلویزیون متصل کنید، می‌توانید از دانگل بلوتوث و پحش‌کننده‌های رسانه‌ای مانند Google Chromecast، Amazon Fire TV Stick 4K یا Apple TV 4K استفاده کنید.

اتصال هدفون گیمینگ به تلویزیون

اگر گیمر هستید و نیاز دارید هدفون گیمینگ خود را به تلویزیون متصل کنید، می‌توانید از هدفون‌های مختص گیمینگ استفاده کنید. هدفون گیمینگ معمولا دارای یک پایه هستند که به تلویزیون متصل می‌شود و صدا را از طریق مادون قرمز (RF) به هدفون منتقل می‌کنند. انتقال صدا با هدفون گیمینگ با مادون قرمز، کمترین تاخیر و بیشترین کیفیت را به دنبال خواهد داشت. بهترین مدل‎‌های هدفون گیمینگ برندهای Sennheiser، Avantree و Logitech تولید می‌شود.

اتصال هدفون گیمینگ به تلویزیون

اتصال هدفون به تلویزیون با کابل

برای اتصال هدفون به تلویزیون با کابل می‌توانید از جک 3.5 میلی‌متری، خروجی RCA و HDMI استفاده کنید. شاید این ساده‌‍ترین راه برای اتصال هدفون به نظر برسد، اما راحت‌ترین راه نیست. هر بار که می‌خواهید هدفون را به تلویزیون متصل کنید، باید از پشت تلویزیون برای اتصال کابل استفاده کنید. همچنین برای نشستن در فاصله‌ای راحت از تلویزیون، باید یک کابل بلند داشته باشید و البته، شما از نظر فیزیکی به مجموعه متصل خواهید شد و بنابراین در صورت چرخاندن (یا شخص دیگری از روی کابل عبور کند!) در معرض خطر حذف هدفون از سر خود خواهید بود.

در این مطلب از فروشگاه آنلاین نکست مگ به بررسی کامل اتصال هدفون به تلویزیون پرداختیم. در صورتی در اتصال هدفون خود به تلویزیون با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید مشکل خود را از انتهای صفحه به صورت کامنت ارسال کنید.