نکست کالا نکست مگ

راهنمای کامل وصل کردن گوشی به تلویزیون

اتصال گوشی به تلویزیون ساده‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید اما، فقط باید بدانید که از کجا شروع کنید. در این مطلب از نکست مگ به بررسی کامل نحوه وصل شدن گوشی به تلویزیون می‌پردازیم.

وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی از طریق قابلیت Miracast در تلویزیون‌های هوشمند ال جی امکان‌پذیر است. وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی از طریق یک شبکه داخلی بی‌سیم (Wi-Fi یا Wi-Fi Direct) انجام شده و امکان مشاهده صفحه نمایش تلفن همراه در تلویزیون ال جی را ارائه می‌دهد. نحوه وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی به ترتیب زیر است:

وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

برای اتصال گوشی به تلویزیون ال جی از Miracast مراحل زیر را دنبال کنید:

1. در تلویزیون خود، خانه هوشمند – تنظیمات را انتخاب کنید.

2. گزینه Miracast™/Intel® WiDi را انتخاب کرده و سپس آن را روشن کنید.

3. نرم‌افزار Miracast را روی تلفن همراه خود نصب کنید. پس از نصب و فعال‌سازی نرم‌افزار، برنامه را باز کرده و دسترسی‌های موردنیاز را تائید کنید تا نرم‌افزار فعال شود. پس از فعال‌سازی برنامه، گوشی هوشمند شما باید در لیست تلفن‌های همراه موجود در تلویزیون ظاهر شود.

4. تلفن همراه مدنظر خود را برای اتصال به تلویزیون انتخاب کنید. برای تائید اتصال، یک هشدار روی گوشی شما ظاهر شده که باید آن را تائید کنید. پس از تائید، گوشی تلفن همراه شما به تلویزیون متصل شده است و می‌توانید صفحه نمایش موبایل خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید.

وصل كردن گوشی به تلویزیون سامسونگ

برای وصل کردن گوشی به تلویزیون سامسونگ نیاز است نرم‌افزار SmartThings از گوگل‌پلی یا گلکسی استور در تلفن همراه خود نصب کنید. برای وصل کردن گوشی به تلویزیون سامسونگ، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

وصل كردن گوشی به تلویزیون سامسونگ

1. نرم‌افزار SmartThings را بر تلفن همراه خود نصب کنید. پس از نصب نرم‌افزار، گزینه TV یا تلویزیون را از داشبورد نرم‌افزار باز کنید.

2. از تنظیمات تلویزیون سامسونگ خود، وای فای را روشن کنید.

3. در برنامه SmartThings، اضافه کردن TV را بزنید و منتظر بمانید تا تلویزیون شما در نرم‌‌افزار شناخته شود. پس از اتصال تلویزیون، بر روی منوی 3 نقطه‌ای ایجاد شده در کنار اسم تلویزیون کلیک کرده و گزینه Mirror Screen را انتخاب کنید.

4. پس از تائید هشدار Mirror Screen در تلفن همراه، گوشی شما به تلویزیون سامسونگ متصل شده و می‌توانید صفحه نمایش موبایل خود را در تلویزیون مشاهده کنید.

نکته: در صورتی که گوشی سامسونگ دارید و قصد دارید به تلویزیون سامسونگ متصل شوید، می‌توانید از گزینه Smart View استفاده کنید. برای استفاده از Smart View، کافیست وای‌فای تلویزیون را روشن کرده، بر روی تلفن همراه Smart View را روشن کنید.

پس از روشن کردن Smart View در تلفن همراه، اسم تلویزیون در لیست Smart View نمایش داده شده و می‌توانید با کلیک کردن بر روی آن، به تلویزیون خود متصل شود.

وصل کردن گوشی به تلویزیون سونی

اولین قدم برای شروع وصل کردن گوشی به تلویزیون سونی این است که تلفن همراه خود را در تلویزیون ثبت کنید. برای راه‌اندازی screen mirroring در تلویزیون سونی، مراحل زیر را دنبال کنید:

وصل کردن گوشی به تلویزیون سونی

1. دکمه “Input” را بر روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید.

2. گزینه screen mirroring را انتخاب کرده و Enter را فشار دهید. تا زمانی که گوشی شما به تلویزیون سونی متصل نشود، تلویزیون در حالت آماده به کار خواهد ماند.

3. وای‌فای تلفن همراه خود را روشن کنید و منتظر باشید که گوشی شما در لیست screen mirroring تلویزیون ظاهر شود.

4. پس از انتخاب تلفن همراه، تنظیمات تلفن‌همراه را باز کرده و در قسمت Device connection بر روی گزینه screen mirroring کلیک کرده و استارت را بزنید.

5. در مرحله آخر، نام تلویزیون خود را انتخاب کنید. پس از آن، می‌توانید صفحه نمایش تلفن همراه خود را بر روی تلویزیون سونی مشاهده کنید.

نکته: در صورتی که گوشی تلفن همراه شما از قابلیت Smart View برخوردار است، می‌توانید از آن برای اتصال به تلویزیون سونی استفاده کنید.

وصل كردن آيفون به تلویزیون با screen mirroring

در صورتی که از محصولات آیفون استفاده می‌کنید و قصد دارید به تلویزیون خود متصل شوید، مراحل زیر را دنبال کنید:

وصل كردن آيفون به تلویزیون با screen mirroring

 

1. قبل از هر چیز، وای‌فای تلویزیون را روشن کرده و دستگاه IOS خود را به آن متصل کنید. (برای تلویزیون‌هایی که از AirPlay پشتیبانی می‌کنند، مطمئن شوید که نرم‌افزار را در تلویزیون خود راه‌اندازی کرده‌اید)

2. اگر آیفون X یا جدیدتر دارید یا آی‌پدی داری که از IOS12 یا بالاتر استفاده می‌کند، از گوشه سمت راست بالا انگشت خود را به پائین بکشید تا مرکز کنترل نمایان شود. در غیر این‌صورت، انگشت خود را برای Control Center به بالا بکشید.

3. روی دکمه screen mirroring که شبیه دو جعبه روی هم هستند، کلیک کنید.

4. تلویزیون خود از لیست باز شده انتخاب کنید.

5. در گوشی آیفون خود، کد 4 رقمی که روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود را، وارد کنید. (ممکن است در برخی از تلویزیون‌ها نیازی به کد تائید نباشد)

6. برای قطع اتصال از تلویزیون، مراحل 1 تا 3 را انجام داده و سپس بر روی Stop Mirroring کلیک کنید.

اتصال گوشی به تلویزیون با smart view

به‌طور کلی اکثر تلفن‌های همراه از قابلیت smart view برخوردار هستند اما، در صورتی که تلفن همراه شما از این قابلیت برخوردار نیست، می‌توانید نرم‌افزار smart view را از گوگل پلی دانلود کنید. اتصال گوشی به تلویزیون با smart view مراحل زیر را دنبال کنید:

اتصال گوشی به تلویزیون با smart view

1. از طریق وای‌فای، تلفن همراه و تلویزیون خود را به یکدیگر متصل کنید. (در صورتی که موفق به انجام این کار نشدید، تلفن همراه و تلویزیون خود را از طریق وای‌فای به هات اسپات گوشی دیگری متصل کنید.)

2. کرکره Quick panel را پائین کشیده و گزینه smart view را انتخاب کنید.

3. پس از انتخاب smart view، تلویزیون خود را از لیست باز شده انتخاب کنید.

4. کد تائید نمایش داده بر روی تلویزیون را در تلفن همراه خود وارد کنید.

5. پس از وارد کردن کد تائید، گزینه Start Now را انتخاب کنید.

6. هم اکنون گوشی شما به تلویزیون متصل است و می‌توانید صفحه نمایش موبایل خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید.

در این مطلب به بررسی کامل وصل شدن گوشی به تلویزیون پرداختیم. در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید، می‌توانید در انتهای این صفحه به صورت کامنت برای ما ارسال کنید.