نکست کالا نکست مگ

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی چگونه است؟

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی می‌تواند کمی مشکل باشد. چرا که متقلبین روش‌های پیچیده و نوآرانه‌ای برای جعل طرح اصلی تلویزیون سونی به‌کار می‌گیرند. با این حال، چندین فاکتور کلیدی وجود دارد که می‌تواند به شما در تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی کمک کننده باشد. در این مطلب از نکست مگ به بررسی کامل این فاکتورها می‌پردازیم.

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی

برای تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

1. بسته‌بندی

بسته بندی تلویزیون اصلی سونی باید با کیفیت و عاری از هرگونه نقص یا بی‌نظمی باشد. همچنین بسته بندی تلویزیون سونی معمولا با برچسب هولوگرام سونی مهر و موم خواهد شد. در مقابل، تلویزیون‌های فیک سونی اغلب دارای بسته‌بندی ضعیف یا آسیب‌دیده هستند و هیچگونه برچسب یا هولوگرامی نخواهند داشت.

2. مدل و شماره سریال

مدل و شماره تلویزیون سونی را می‌توانید از روی برچسبی که در پشت تلویزیون، نزدیک درگاه‌های ورودی قرار دارد، پیدا کنید. شماره سریال باید 14 رقمی بوده و با حروف “SMT” یا “Sony” شروع شوند. همچنین شماره سریال و مدل باید به وضوح قابل مشاهده بوده و با شماره سریال و مدل روی کارتن بسته‌بندی مطابقت داشته باشد. می‌توانید برای بررسی اصل یا جعلی بودن شماره سریال تلویزیون سونی، وارد سایت سونی شده و با وارد کردن شماره سریال، از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید.

تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی

3. کیفیت ساخت

تلویزیون‌های اصلی سونی با استانداردهای بالایی ساخته شده و دارای ظاهری محکم و خوش ساخت هستند. قاب تلویزیون سونی باید به طور مساوی از هم فاصله داشته و دکمه‌های آن باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. در مقابل، تلویزیون‌های فیک سونی ممکن است دارای اجزای شل یا نامناسب بوده و دکمه‌های آن، از کیفیت خوبی برخورد نباشد.

4. نرم‌افزار

سیستم عامل یا نرم‌افزار تلویزیون اصلی سونی باید به آخرین نسخه به‌روزرسانی شده و به راحتی و بدون هیچ مشکلی اجرا شود. دستیابی به منوها و تنظیمات باید به آسانی انجام شده و درخواست‌های کاربر را باید به سرعت اجرا کند. در تلویزیون‌های فیک سونی، ممکن است سیستم عامل قدیمی بوده یا باگ داشته و استفاده از آن تا حدودی دشوار باشد.

5. کیفیت تصویر

کیفیت تصویر تلویزیون سونی باید واضح، شفاف و بدون لگ باشد. در تصاویر باید رنگ‌ها دقیق و واضح بوده و تصویر عاری از آرتیفک یا نویز باشد. در مقابل، تلویزیون‌های فیک سونی ممکن است کیفیت تصویر ضعیف با رنگ‌های غیرواقعی، جزئیات تار و نویز بیش از حد باشد.

6. گارانتی

تلویزیون سونی معمولا دارای گارانتی مادیران، بازرگانی ایران و گارانتی 18 ماهه خدمات طلایی سونی است که گارانتی خدمات طلایی سونی، تعهدات مربوط به پنل تلویزیون را نیز ارائه می‌کند. در صورت خرید از نمایندگی‌های رسمی، ممکن است این گارانتی در مدت زمان بیشتر تمدید شود. در تلویزیون‌های فیک سونی، ممکن است گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه نشده یا حتی تحت پوشش ضمانت‌نامه یا گارانتی غیررسمی باشد که در صورت بروز مشکل برای محصول، انجام تعمیرات و خدمات آن‌ها دشوار خواهد بود.

7. محل خرید

بهترین راه برای اطمینان از خرید تلویزیون سونی اصل، خرید از نمایندگی‌های مجاز سونی است. نمایندگی‌های مجاز موطف به فروش محصولات اصلی سونی هستند و با خرید محصولات، می‌توانند گارانتی به شما ارائه کنند. خرید تلویزیون سونی از نکست کالا شامل گارانتی 12 ماهه خدمات طلایی سونی به همراه تعهدات پنل تلویزیون، مادیران و بازرگانی ایران است. در صورت خرید تلویزیون سونی دست دوم نیز حتما قبل از خرید، آن را به دقت بررسی کنید.

در این مطلب به بررسی تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی پرداختیم. برای جلوگیری از خرید تلویریون فیک سونی بهتر است نکات ارائه شده در بالا را رعایت کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود از فروشنده‌های معتبری مانند نکست کالا اقدام به خرید کنید.