نکست کالا نکست مگ

راهنمای کامل کنترل تلویزیون با گوشی

کنترل تلویزیون با گوشی در مواقع خرابی کنترل اصلی تلویزیون یا گم شدن آن، می‌تواند کارآمد باشد. در این مطلب از نکست مگ به بررسی کامل کنترل تلویزیون با انواع گوشی می‌پردازیم.

کنترل تلویزیون با گوشی اندروید

همه تلویزیون‌های اندروید مانند تلویزیون سونی به کاربران این امکان را می‌دهند که از طریق گوشی یا تبلت خود به عنوان کنترل استفاده کنید. راهنمای کنترل تلویزیون با گوشی اندروید شامل گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و سایر گوشی‌های اندرویدی خواهد بود. برای کنترل تلویزیون با گوشی اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. قبل از هرچیزی باید میان تلویزیون و گوشی خود اتصال ایجاد کنید. در صورتی که سیستم‌عامل تلویزیون شما Google TV است، می‌توانید با نصب نرم‌افزار Remote TV این اتصال را ایجاد کنید. برای اتصال گوشی به تلویزیون می‌توانید راهنمای کاملی که در نکست مگ آماده شده است را، مطالعه کنید.

2. نرم‌افزار کنترل تلویزیون با گوشی با توجه به توصیه شرکت سازنده تلویزیون، نصب کنید. در صورتی که نمی‌دانید از کدام نرم‌افزار استفاده کنید، می‌توانید نرم‌افزار Remote Control for Android TV را از گوگل پلی نصب کرده و استفاده کنید.

کنترل تلویزیون با گوشی

نکته: ممکن است برای نصب نرم‌افزار از گوگل پلی به فیلترشکن نیاز داشته باشید. در صورتی که به VPN دسترسی ندارید، می‌توانید از اپ استورهای ایرانی مانند بازار استفاده کنید.

3. هنگامی از اتصال تلویزیون به گوشی موبایل خود اطمینان حاصل کردید و نرم‌افزار را با موفقیت نصب کردید، تلویزیون مورد نظر خود برای کنترل را از منوی موجود و در دسترس انتخاب کنید. این نرم‌افزار از تلویزیون‌های پاناسونیک، شارپ، فیلیپس، تلویزیون سونی، شیائومی، هایسنس، ال‌جی و بسیاری از برندهای تلویزیون پشتیبانی خواهد کرد.

4. این نرم‌افزار کنترل تلویزیون با گوشی از کنترلرهای صوتی، جستجوی صوتی، ورودی متن در تلویزیون، مدیریت و نصب برنامه و بازی در تلویزیون و کلیه ورودی‌های تلویزیون پشتیبانی خواهد کرد. در صورتی که موفق به اتصال تلویزیون به گوشی خود نشده‌اید، می‌توانید تلویزیون و گوشی کنترل خود را به یک اینترنت متصل کرده و از آن برای کنترل تلویزیون با گوشی استفاده کنید.

کنترل تلویزیون با آیفون

قبل از هرچیزی، با توجه به اینکه گوشی‌های آیفون از مادون قرمز (IR) پشتیبانی نمی‌کنند، نمی‌توان از آن‌ها برای کنترل تلویزیون‌های قدیمی استفاده کرد. در صورتی که تلویزیون قدیمی دارید و می‌خواهید از گوشی آیفون خود برای کنترل آن استفاده کنید، بهتر است ماژول مادون قرمز که از لایتنینگ پشتیبانی می‌کند، تهیه کنید.

همانند گوشی‌های اندروید، برای کنترل تلویزیون با آیفون لازم است تلویزیون و گوشی با یکدیگر متصل باشند. نرم‌افزارهای مختلفی برای کنترل تلویزیون با آیفون از جمله AnyMote، Remotie و Universal Remote TV Smart وجود دارد که همگی بازخوردهای خوبی از سمت کاربران داشته‌اند.
برای کنترل تلویزیون با آیفون پس از اتصال تلویزیون با گوشی تلفن همراه و نصب نرم‌افزار، نرم‌افزار را اجرا کرده و تلویزیون مورد نیاز خود را از میان لیست موجود انتخاب کنید.

کنترل تلویزیون با گوشی

هنگامی که تلویزیون مورد نظر خود را انتخاب کردید، یک پیام تأیید روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید به برنامه متصل شوید؟ با تائید این پیغام، می‌توانید کنترل تلویزیون با آیفون خود را آغاز کنید.

در این مطلب به بررسی کامل کنترل تلویزیون با گوشی پرداختیم. در صورتی که حین کنترل تلویزیون با گوشی با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید در انتهای این صفحه مشکل خود را به صورت کامنت برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.